Barevná typologie a líčení dle feng-šuej

Barevná typologie dle feng-šuej je zařazení do určitého barevného typu. Jedná se o netradiční pojetí původní teorie barevného rozlišení lidí na jaro – léto – podzim – zima. Tento náhled na barevnou typologii vychází z nauky feng – šuej a snaží se o vyladění barev nejen po fyzické, ale i psychické stránce.

Každá z nás zná ten pocit, kdy se cítíme „pod psa“. Stačí jen zařadit do úpravy zevnějšku vhodné barvy ve své barevné škále s energií prvku pro zmírnění negativních pocitů. Víme přeci, že duši léčí smysly a naopak. Teorie barevné typologie dle feng – šuej rozděluje lidskou populaci na typ :

Severní

Severovýchodní

Východní

Jihovýchodní

Jižní

Jihozápadní

Západní

Severozápadní

Každý z těchto typů má svoji barevnou škálu, ve které vypadá a cítí se nejlépe. Žena si tak může v této teorii najít určité kombinace barev, doplňků, šperků tak, aby potlačila psychické obtíže. Zároveň pak tyto barvy ladí k jejímu přirozenému probarvení přírody.

Barevné kombinace vhodné pro svůj typ si klientka odnáší s sebou na barevné kartičce, která jí usnadní výběr barev v obchodě. Poté se přistupuje k návrhu účesu, barvy vlasů, šperků, brýlí, vzorů, líčení a osobního stylu,který je také velice důležitý. K určení stylu osobnosti se použije test, kde klientka zaškrtne dané možnosti ve 12 otázkách. Dle výsledku je pak už snadné sladit zákaznici její šatník tak, jak je správně.

 

 

 

česky deutsch