Epilace cukrovou pastou Hala Schekar

Princip metody

Epilace cukrovou pastou je velmi jemný způsob depilace. Jedná se o jednu z nejlepších epilačních metod. 100% přírodní produkt, kterým je cukrová pasta je vhodný i pro epilaci lidí, kteří trpí ekzémy či křečovými žilami, případně trpící cukrovkou. Metoda je vhodná jak pro dámy tak pány.

Cukrová pasta má teplotu těla, takže na rozdíl od horkého vosku nepálí. Odstraní i velmi drobné a jemné chloupky, se kterými si již vosk neví rady. Chloupky lze odstranit na jakékoli části těla, depilujeme nohy, horní ret, obočí, obličej, bradu, ruce, podpaží, hýždě. U mužů lze depilovat též vše kromě vousů. Cukrová pasta neláme chloupky, po nanesení na kůži klesne do chlupové folikuly, chytne jednotlivé chloupky hlouběji a tak se relativně bezbolestně a kompletně vytáhne chlup i s kořínkem z folikuly ve směru růstu chloupku. Dorůstající chloupky jsou tak jemnější a slabší. Maminky k nám mohou přivést své dospívající dcery dříve, než si "vypěstují" pevné chloupky holením.

Jak epilace cukrovou pastou probíhá:

Nejdříve se ošetří Vámi zvolená epilační partie speciálním cleanserem - který vyčiští Vaši kůži před samotným ošetřením od mastnoty, zbytků krému nebo make-upu, poté je použit levandulový pudr, který absorbuje případné zbytky mastnoty a vlhkosti po očištění cleanserem, pasta tak nezmění svoji konzistenci a zůstane účinná. Poté již začneme na připravenou pokožku nanášet cukrovou pastu, která se nanáší proti směru růstu chloupků a stahujeme po směru, čímž docílíme menší bolestivosti než u ostatních meod a zárověň tím zamezujeme přetrhnutí chloupku a tím jeho zarůstání.

Po ukončení aplikace, omyjeme pokožku teplou či vlažnou vodou, abychom odstranili případné zbytky epilační pasty a nakonec nanášíme enzym bodyotion, který zpomaluje dorůstání chloupků.

Příprava k epilaci

Je nutné nechat chloupky narůst do délky 3-5 mm
• Neopalovat se v den depilace na slunci ani v soláriu
• Nechodit po depilaci tentýž den do bazénu či na koupaliště
• Nepoužívat deodorant na podpaží
• Nemazat si tělo (např. nohy) před depilací tělovým mlékem nebo výživným krémem
• Máte-li na nohou zarostlé chloupky a suchou pokožku, udělejte si před depilací peeling.

Depilace se neprovádí v případech:
• Výskytu bradavic
• Spálené či poraněné pokožky /jizvy, odřeniny
• Rozšíření žil /flebektázie/
• Vystouplých mateřských znamének

Je depilace cukrovou pastou bolestivá?

 


Jedná se o vytrhávání chloupků, takže i tato depilace trochu bolí. Je však méně bolestivá než depilace voskem či depilačním strojkem, jelikož se chloupky vytrhávají po směru růstu a cukrová pasta je lehce uvolní z folikulu. Případně lze před depilací aplikovat anestetický krém.

Za jak dlouho chloupky zase narostou?


Dorůstání chloupků je velmi individuální, záleží na hormonální aktivitě a typu chloupků. Obvykle bývá pokožka hladká 3 týdny, poté začnou chloupky vyrůstat. Někomu chloupky narostou po třech týdnech, jinému až po dvou měsících. Opakovanou aplikací ochlupení slábne, řídne a je světlejší, jelikož se chloupky vytrhávají včetně kořínků.Obecně lze říci, že účinek této depilace je nejméně 3 týdny a maximálně 8-10 týdnů.

Ceník

Před každým ošetřením se cena domluví předem. Cenový rozptyl v tabulce je uveden v závislosti na náročnosti ošetření.  

PARTIE

CENA

Časový rámec

Lýtka

350 Kč

30 – 45 min

Podpaží

Od 150 Kč

15 min

Stehna

450 Kč

30 – 40 min

Ruce po loket

350 Kč

 

Celé ruce

Od 350 Kč

45 - 55 min

Horní ret

80 Kč

5 min

Brada

80 Kč

10 min

Tváře

150 Kč

15 min

Třísla, celá třísla

250 – 400 Kč

15 – 20 min

Hrudník pánský

400 – 500 Kč

25 min

Břicho

350 – 500 Kč

15 min

Záda panské

Od 550 Kč

30 - 40 min

Anestetikum

100 Kč

 

 

Kompletní epilace celého těla v součtu všech maximálních časů tedy trvá 5 hodin !!! Což je pro klienty fyzicky i psychicky opravdu náročné obzvlášť při prvním ošetření. Je lepší začít s touto metodou epilace pozvolna a nebo si vyhradit dostatek času. Bolestivá určitě není a proto není důvod nechat se od ní odradit například časovou náročností a v neposlední řadě také náročností celého procesu - dostat chloupky pod kontrolu - to opravdu nejde hned při první návštěvě kosmetického salonu. Pravdou je, že právě pečlivost a vytrvalost v začátcích je klíčem k dlouhodobému úspěchu. Chloupky opravdu rostou podstatně tenčí, slabší a světlejší a další a další epilace jsou příjemnější a pohodovější a dá se bez problémů zvládnout i celé tělo na jedno sezení.

Tedy nechvátat - stojí to za to, je to vážně pecka!  

česky deutsch